Blog

Strona internetowa to wizytówka przedsiębiorstwa. Dobrze wykonana może nie tylko stanowić świetną reklamę firmy, ale też zachęcić do skorzystania z oferowanych przez nią produktów czy usług. Każda prawidłowo wykonana witryna internetowa powinna być: po pierwsze – atrakcyjna, po drugie – odpowiadać na potrzeby klientów. Poniżej przedstawiamy 7 najważniejszych cech stron WWW, dzięki którym Twoja witryna będzie przyciągać uwagę potencjalnych klientów oraz zwiększy Twoje szanse na osiągnięcie sukcesu w Internecie.

  1. Estetyczny wygląd

Kolokwialnie mówiąc – strona powinna być przyjemna dla oka. Na wizualną atrakcyjność stron internetowych wpływa kilka czynników, takich jak kolorystyka witryny, zamieszczane grafiki, zdjęcia czy ikony oraz ogólna spójność strony głównej i wszystkich podstron. Dbałość o detale, współgrające ze sobą obrazy i przyjazne kolory sprawią, że odwiedzający będzie mógł płynnie poruszać się po stronie, a co za tym idzie – szybciej dotrzeć do interesujących go informacji.

  1. Użyteczność

Użyteczność strony internetowej to cecha, która pozwala na prostą obsługę witryny przez odwiedzających. Aby spełniać wymagania użytkowników witryna powinna być więc przyjazna w odbiorze, intuicyjna, a przede wszystkim – zawierać to, czego szuka odwiedzający. Użyteczność możemy sprowadzić do kilku najważniejszych punktów:

  1. Wiarygodność

Istotną cechą każdej dobrej strony internetowej jest wiarygodność. Ważne jest to, aby na stronie zamieszczane były wyłącznie sprawdzone, potwierdzone w kilku źródłach treści, które będą pomocne dla wszystkich użytkowników. Rzetelność i jakość prezentowanych informacji to główne cechy, na które zwracają uwagę użytkownicy.

  1. Funkcjonalność

Dobra strona WWW powinna przyciągać klientów i sprawiać, aby chcieli zostać z nami na dłużej. To zapewnią nam wszelkie umieszczone na stronie funkcjonalności. Jednym z takich „przyciągaczy” są multimedia. Krótkie filmy i animacje są dla odwiedzających znacznie ciekawsze niż zwykłe grafiki czy sam tekst. Funkcjonalna strona WWW musi zawierać konkretne, zwięzłe i przemyślane treści, a użytkownik w łatwy sposób może nawiązać z nami kontakt lub złożyć zamówienie.

  1. Łatwość obsługi

Dobra strona internetowa powinna być łatwa w obsłudze nie tylko dla klientów, ale także dla osoby, która ją prowadzi. Dobrym rozwiązaniem jest więc stworzenie witryny w oparciu o systemy zarządzania treścią (CMS), które pozwalają na szybką i łatwą aktualizację treści bez każdorazowej pomocy ze strony programisty.

  1. Dostępność

Tworząc stronę internetową musimy pamiętać o tym, że nasza witryna nie będzie wyświetlana tylko na monitorach komputerów, ale także na smartfonach czy tabletach. Responsywne strony WWW automatycznie dopasowują się do ekranów urządzeń o różnej rozdzielczości, dzięki czemu nasza strona zawsze będzie wyglądać świetnie, niezależnie od tego, gdzie i na jakim urządzeniu ją wyświetlimy.

  1. Gotowość do optymalizacji i pozycjonowania

Dobra strona internetowa to taka, która jest widoczna w wyszukiwarkach internetowych. Im wyższa pozycja naszej strony w wynikach wyszukiwania, tym więcej osób zajrzy na naszą stronę i zapozna się z ofertą. Aby dowiedzieć się więcej na temat pozycjonowania kliknij TUTAJ. Już wiesz, jakie cechy powinna mieć dobra strona internetowa. Marzysz o własnej witrynie, która będzie estetyczna, użyteczna, wiarygodna, funkcjonalna, łatwa w obsłudze, dostępna i gotowa do pozycjonowania? Zapoznaj się z nasza ofertą!


Wszelkie pytania prosimy kierować poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY na stronie internetowej, ADRES MAILOWY, FANPAGE NA FACEBOOKU lub TELEFONICZNIE.

Sprawdź inne wpisy